Jdi na obsah Jdi na menu
 


   15.8.2009 se většina ligových, ale i neligových týmů z celého okresu Chrudim sešla v Lukavici na šestém závodu ligy. Na startu se představilo celkem 57 týmů z toho v kategorii mužů 32 a v kategorii žen úctyhodných 15 týmů. Z ligových týmů chyběli po čtvrté v řadě jen muži z Chrudimi. Nikdo další ani v kategorii žen si toto klání nenechal ujít. Jako tradičně se začínalo mužskou kategorií, běhalo se na jedno plato a na vybetonované základně. Pro všechny týmy byly připaveny hezké ceny a vyhlášení se zúčastnila i paní poslankyně Navrátilová. Po celou bodu soutěže bylo velmi slunečno, ale občas zafoukal vítr, který znepříjemňoval práci a to nejen proudařům- viz foto.

Obrazek

Trochu foukalo aneb záchrana skutečského stanu ...

 Oproti očekávání všech se jako první nepředstavili domácí, ale možnost zahájit soutěž měli Slepotice. První velmi povedený útok předvedli muži ze Štěpánova, kteří i přes drobné zaváhání na pravém proudu dosáhli pěkného času 25,08. Radost z vedoucí pozice jim téměř za chvilku na to sebrali domácí tedy SDH Lukavice. A kdyby se nepohybovala teplota okolo 30°C troufla bych napsat, že kluci doma prolomili ledy a po velmi pohledném útoku (23,40s) si nenechali nikým odvézt putovní pohár pro vítěze. První dvě pozice odolaly i dalším pokusům, ovšem o třetí místo se strhl boj mezi třemi týmy z Hlinska, Chotěnic a Výsonína. Kluci z Chotěnic i z Hlinska dosáhli neuvěřitelně na setinu stejného času - 25,49 a tak se o třetí místo museli podělit a tedy oba týmy se mohly radovat ze zisku 15ligových bodů. Jen těsně uniklo třetí místo Výsonínu, i když jeden z jejich nástřiků byl nejrychlejší v celé soutěži (22,90), druhý terč byl naplněn až v čas 25,58s, což znamenalo páté místo v celkovém hodnocení. Jen pro zajímavost dodám, že pod 30s hranici se dostalo celkem 15 týmů.

Obrazek  Obrazek

ČHJ Hlinsko a SDH Výsonín a jejich rozběhnutí proudaři...

    V celkovém hodnocení se tedy změnil vedoucí ligy, kterým jsou kluci z  Lukavice, na druhé místo se shodným bodovým ohodnocením jako kluci z Perálce (aktuálně 3.místo) se posunuli kluci ze Štěpánova s 80body.

   V ženách se představilo velmi početné pole závodnic a oproti mužské kategorii, se hodně kazilo a většina problémů vznikala na proudech. Jako první nastoupily podle tradice holky z Lukavice (dosud vedoucí ligy). Celkově útok byl rozběhnut velmi pěkně, ale problémy na levém proudu způsobily, že byl celkově hodnocen tento útok jako neplatný. Hned jako druhé se představily ženy se Skutče, které s drobným zaváháním na koši a taktéž s problémem u pravého proudu dosáhly času 31,45s, jenž holkám stačil na pěkné třetí místo. Další tým, který promluvil do celkového umístění byl tým z Chrudimi. Časomíra se Chrudimi zastavila na čase 30,18, což do samého závěru soutěže znamenalo vedoucí pozici. Až do chvíle, kdy jako poslední tým nastoupily ženy ze Zbožnova, které nic nepokazily a s velmi pěkným nástřikem si zajistily první místo za čas 27,01s.

Obrazek

Druhý nejlepší výkon předvedli ženy s SDH Chrudim

   V ženách, i přes domácí výpadek, vedou stále Lukavice s 10ti bodovým náskokem před Zbožnovem (2.místo) a ženami ze Štěpánova, které mají shodně 37 bodů. První pětku uzavírá SDH Skuteč, před čtvrtou Chrudimí.

Další boj o ligové body se rozeběhne již tento týden v pátek večer na Seči.... ~AH~

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář