Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blatenská soutěž jako každý rok proběhla v areálu pivovaru a odstartovala odpoledne po jedné hodině kategorií mužů. Řekla bych, že letošní soutěž byla lepší než ta loňská a to z toho důvodu, že jsme se všichni po páté hodině mohli rozjet domů, kdežto před rokem začínal v tuto dobu teprve závod žen. Tímto děkuji za lepší organizaci než v uplynulém roce, myslím si, že tuto příjemnou změnu uvítalo více družstev a nejen to naše.

 Mám začínat klasický odstavec o počasí?! :o) Vždy několik prvních družstev z každé kategorie mělo poněkud ztížené podmínky. Muži v podobě vydatného deště a ženy pro změnu trápil protivítr, který ztěžoval nástřik proudařkám.

Domácím se bohužel nepodařila pokořit hranice 30ti vteřin, nicméně hned druhým startujícím a minulým vítězům ligové soutěže ano. Perálec dokončil s časem 29,77. Excelentního mužského výkonu jsme byli svědky taktéž hned na začátku, SDH Štěpánov nasadil laťku v podobě 25,87 vteřin a ten již nebyl překonán. Velkým překvapením této kategorie byli kluci z Morašic, kterým tímto blahopřeji k nádhernému 3.místu. Totéž si dovolím tvrdit o výkonu třemošnických kluků, kteří se umísťují většinou na zadních příčkách tabulky, ale 6.místo z Blatna a čas 29,75 jim zavdal důvod k pořádné oslavě. Samozřejmě nesmíme zapomenout na odvážně provedený útok Výsonínem, kterým chyběl jeden závodník a oni se rozhodli vše zvládnout v šesti lidech. Čas 34,55 jim zajistil velký potlesk.

 Zatímco u mužů padaly nejlepší časy v první polovině, museli jsme si u žen počkat až na druhou část. Jako první pokořily třicetivteřinovou hranici holky ze Skutče a téměř do konce nebyl jejich čas 29,95 překonán. Přesně o padesát setin dosáhl lepšího času Štěpánov a tím si zajistil 3.pozici. Téměř domácí družstvo, ČHJ Hlinsko, mělo díky svému času (28,94) důvod k oslavě, získaly tak 9 bodů do celkového hodnocení ligy. Až na úplný závěr této kategorie jsme se dočkali vítězného času. Ženy z Lukavice si odvezly zlatý pohár a čas 27,82 jim připočetl 12 bodů.

 Ještě něco málo k organizaci ligy. Moc děkuji všem družstvům, která se nakonec rozhodla, že letošní ročník budou opět absolvovat a nenechaly se odradit nadutostí pořadatelů a problémy, které neustále řešíme. Také děkuji za relativně rychlé vybrání peněz startovného do ligy.

 Všichni máme nyní tři týdny volna do sečské soutěže, tak přeji co nejvíce natrénovaných útoků.

 -Terka-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář