Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Horce rozhodnuto o celkovém prvenství v ženách

26. 9. 2010

 V sobotu 25.9. se poprvé v ligové historii přesunulo dění ligy do obce Horka, kde se konal předposlední souboj o body. Do bojů se pustilo celkem 38 týmů, z toho 24mužských týmů a neuvěřitelných 14 týmů žen. Počasí navzdory předpovědi na víkend soutěži přálo a tak bylo k vidění mnoho povedených výkonů a snad i díky kvalitně připravené dráze.

První jako tradičně nastoupili na plato muži. Bronzový pohár za třetí místo putoval do Výsonína za čas 25,02s. Útok pod hranicí 26s předvedli ještě týmy ze Seče a z Lukavice. Druhé místo patřilo Chotěnicím, kteří se přiblížili opět svému ligovému rekordu a za čas 24,91s jim patří cenných 17 ligových bodů. Prvenství si v této katagorii vybojovali pánové ze Zbožnova, kteří zakončili svůj útok vyrovnaným nástřikem v čase 23,52s.

Start útoku vítězného týmu ze Zbožnova:

Obrazek

V kategorii žen šlo tentokráte o hodně, již zde se rozhodovalo o celkém vítězi ligy. Souboj o prvenství v lize vyzněl vítězně pro ženy z Lukavice, které zaběhly útok za 26,15, což znamenalo druhé místo a 9 ligových bodů. Ženy z Výsonína zaváhaly na levém proudu a tak za čas 38,91 nezískaly ani jeden ligový bod. Třetí místo v závodě si vybojovaly ženy ze Zbožnova, které dokončily svůj útok v čase 27,10. První místo patřilo zaslouženě ženám ze Skutče, které zaběhly pěkný útok a díky rychlému nástřiku se časomíra zastavila  na čase 25,83s. V lize se tedy měnilo pořadí na celkové třetí místo se posunuly ženy ze Skutče, druhá příčka patří Výsonínu a o vítězkách pro rok 2010 je již rozhodnuto a staly se jimi jako minulý rok ženy z Lukavice.

Závody pokračovaly natradičními rozstřely, jak v kategorii mužů, tak i v ženách. Do rozstřelů na dvě "B" postoupilo 8 mužských týmů a 4 ženské týmy. V kategorii mužů si putovní pohár odvezli hasiči do Lukavice a v ženách, kde nebyl sice putovní pohár, ale za to velmi pěkná "kýtička", která putovala na Štěpánov.

Nejrychlejší proudař dne byl vyhlášen Martin Lidmila ( SDH Zbožnov) a proudařka Andrea Hrouzková (SDH Štěpánov).

Netradiční cena pro nejrychlejší nástřik v kategorii mužů

Na závěr bych si dovolila zhodnocení premiéry této soutěže. Soutěž proběhla v pěkném areálu, kde dráha pro závodění byla velmi kvalitě připravena. Závod měl přirozený spád, pro všechny byly připraveny pěkné ceny a nebýt jednoho zaváhání s doplněním vody hned v začátku soutěže, tak bych asi marně hledala výtky  pořadatelům.  Takže jen více takových závodů a pochvala pořadatelům! Nebo máte jiný názor ? Pokud ano, můžete se vyjádřit v komentářích, určitě nebudu sama koho názor na první ligovou soutěž bude zajímat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SDH Skuteč

(jyry, 30. 9. 2010 17:20)

Plně souhlasím.Soutěž v Horce byla perfektně zajištěná....